Programy partnerskie - zarabiaj polecając

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Data aktualizacji: 
wtorek, 4 Wrzesień, 2012

W internecie możesz znaleźć wiele propozycji programów partnerskich. Większość z tych, które polegają na klikaniu w płatne linki, jest po prostu nieopłacalna. Zdecydowanie lepszą alternatywą są programy, w których otrzymujemy prowizję za polecenie produktu lub usługi naszego partnera. Dlatego też nasze rozważania będą dotyczyć tylko tego typu programów partnerskich.

Jak działa program partnerski?

  1. pewna firma lub sklep sprzedaje usługi lub towary za pośrednictwem internetu,
  2. firmie tej zależy na jak największej liczbie klientów/ użytkowników,
  3. poszukują więc sposobów pozyskiwania nowych klientów/ użytkowników,
  4. proponują prowizję za każdy zakup lub rejestrację (lub dowolnie ustaloną inną czynność), który dokona się z Twojego polecenia.

Program Partnerski - zasada działania (otrzymujesz prowizję za określoną czynność, jaką wykona użytkownik z Twojego polecenia)

Układ taki jest bardzo korzystny dla firmy promującej swoje towary czy usługi. Płaci ona swoim partnerom tylko za rzeczywiste rezultaty - skuteczność Programu Partnerskiego można łatwo zmierzyć. Zwykła reklama staje się w tym świetle nieprzewidywalna, a jej efektywność trudna do oszacowania.

Musisz zdawać sobie sprawę, że biorąc udział w programach partnerskich, bierzesz na siebie odpowiedzialność za przychody z tego tytułu. Nie jest to łatwe zadanie, ale jeśli potraktujesz je poważnie – jest duża szansa, że uda Ci się zarobić konkretne pieniądze. Taki sposób zarabiania możesz potraktować jako pracę dodatkową lub (jeśli włożysz w to odpowiednio dużo wysiłku) jako główne źródło przychodów. Zarabianie w internecie (poprzez Programy Partnerskie) ma kilka dużych zalet: jesteś swoim szefem, sam/a ustalasz sobie godziny pracy i możesz ją wykonywać w domu.

Zobacz, jakie są sposoby promowania partnerskich produktów na swojej stronie www, a co możesz zrobić, jeśli nie jesteś właścicielem witryny internetowej. Oddajemy w Twoje ręce także spis rzetelnych programów partnerskich (z dziedzin: Książki, Finanse, Aukcje, Sklepy) i kilka praktycznych porad, dzięki którym dowiesz się jak zarobić dzięki współpracy partnerskiej.

Życzymy powodzenia!