Bing - najmłodsza wyszukiwarka

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Bing - logo wyszukiwarkiBing wystartował 1 czerwca 2009 roku, co daje jej status najmłodszej wyszukiwarki na rynku. Twórcą Binga jest Microsoft.

Możliwości Bing

Strona Pomocy wyszukiwarki opisuje liczne jej funkcje, np. wykonywanie obliczeń matematycznych, przeliczanie jednostek miar. Niestety moje testy nie potwierdziły tych informacji. Bing nie podał wyniku dodawania 5+7, nie przeliczył także godzin na sekundy. Tłumaczyć to można tym, że jest to jeszcze wersja Beta wyszukiwarki.

Swoje podstawowe zadanie, czyli wyszukiwanie stron Bing spełnia całkiem dobrze.

Ciekawą opcją jest xRank, czyli zestawienie najczęściej wyszukiwanych wyrażeń z podziałem na kategorie: Osobistości, Muzycy, Politycy, Autorzy blogów. Dzięki opcji xRank możesz śledzić trendy wyszukiwań w internecie, chciałoby się jednak, żeby dostępnych kategorii było więcej. Może kiedyś moje życzenie zostanie spełnione?

Podsumowanie

Jakie było mojej pierwsze wrażenie po styczności z wyszukiwarką Bing? Lekki zawód. Spodziewałam się w pełni działającej wyszukiwarki ze wszystkimi funkcjonalnościami opisanymi w jej dziale Pomocy. Okazuje się jednak, że wiele rzeczy jest w trakcie dopracowywania, status Beta nie jest zatem bezpodstawny. Pozostaje nam śledzić rozwój Binga. Może kiedyś zostanie poważnym rywalem Google? W tej chwili na to się nie zanosi.