Aukcje internetowe

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Główne zalety

Sądząc po popularności internetowych serwisów aukcyjnych, swoją ofertą odpowiadają one potrzebom bardzo wielu ludzi. Najważniejsze zalety aukcji internetowych:

 • Aukcje internetowe to oszczędność pieniędzy. Mając do wyboru: zapłacić za dany produkt więcej czy mniej, którą opcję wybierzesz? To chyba pytanie retoryczne. Główną zaletą aukcji internetowych jest wyjście naprzeciw tym oczekiwaniom. Wiele przedmiotów oferowanych tam do sprzedaży jest tańszych niż w tradycyjnym sklepie (nawet po doliczeniu kosztów ewentualnej przesyłki).
 • Aukcje internetowe to oszczędność czasu. Nie musisz już całego dnia spędzać na odwiedzaniu kolejnych sklepów. Usiądź wygodnie przed komputerem i do dzieła. Spośród aktualnych aukcji wybierz te z interesującym Cię przedmiotem. Cena i pozostałe parametry są dla Ciebie satysfakcjonujące? Licytuj, przelej pieniądze na konto Sprzedającego i czekaj na przesyłkę. Chyba nie ma wygodniejszej formy robienia zakupów.
 • Możesz nie tylko kupować, ale także sprzedawać. Jeśli posiadasz coś, z czego już nie korzystasz, a tylko zajmuje miejsce na półce – sprzedaj to. Zarobisz pieniądze i zyskasz więcej przestrzeni.

Zapoznaj się z opisami poszczególnych serwisów i wybierz ten, który jest Twoim zdaniem, najlepszy. Aby ułatwić Ci poruszanie się po naszej stronie, serwisy aukcyjne umieściliśmy w ośmiu kategoriach:

 • Aukcje Uniwersalne – to takie aukcje, na których możesz sprzedać i kupić niemal wszystko,
 • Aukcje Finansowe – aukcje dotyczące kredytów i pożyczek. Wiesz, że osobiście możesz ustalać warunki, na jakich chcesz wziąć kredyt? Banki widząc Twoje wymagania, będą konkurowały między sobą o jak najpełniejsze ich zrealizowanie. A może wolisz pożyczać pieniądze bez pośrednictwa instytucji finansowych? Sprawdź, na czym polega Social Lending,
 • Aukcje zlecenia usług – w tej kategorie znajdują się aukcje, na których możesz zlecić komuś wykonanie jakiegoś zadania (przepisanie tekstu, wykonanie grafiki do Twojej strony www, a także wyremontowanie mieszkania). Możesz także podjąć się wykonania jakiegoś zlecenia. Zobacz dostępne oferty.
 • Podbijanie - nowy rodzaj aukcji, połączenie zwykłych aukcji z odrobiną hazardu.
 • Aukcje poleasingowe – są to strony z aukcjami towarów poleasingowych lub powindykacyjnych,
 • Aukcje Kolekcjonerskie – aukcje, które zajmują się tylko wyspecjalizowanymi produktami: znaczkami, monetami, kartkami.
 • Aukcje Książek – w tej kategorie znajdują się aukcje, na których możesz kupić lub sprzedać książki i multimedia.
 • Aukcje Sztuki – dla chcących kupić lub sprzedać obrazy, rzeźby, fotografie i inne wyroby szeroko rozumianej sztuki.
 • Pozostałe – serwisy aukcyjne, które nie zakwalifikowały się do żadnej z pozostałych kategorii.

Narzędzia ułatwiające korzystanie z serwisów aukcyjnych znajdują się w kategorii Programy do licytacji.

Bezpieczeństwo

Ale czy aukcje internetowe są bezpieczne? - możesz spytać. I jest to bardzo ważne pytanie. Duże serwisy aukcyjne gwarantują dosyć bezpieczne warunki kupna-sprzedaży. Dane każdego nowego użytkownika są weryfikowane. Przykładowo: na adres domowy podany przy rejestracji wysyłany jest list z kodem aktywacyjnym. Dopiero po jego wpisaniu możliwe jest pełne korzystanie z serwisu.

Tak jak w rzeczywistym świecie, tak też na aukcjach internetowych zdarzają się nieuczciwi użytkownicy. Są oni jednak w zdecydowanej mniejszości i wydaje mi się, że notoryczne próby oszustw przez tę samą osobę są niemożliwe. Po każdej transakcji, następuje jej ocena zarówno przez Kupującego, jak i Sprzedającego. W karcie obu użytkowników pojawia się Komentarz (pozytywny lub negatywny – w zależności od przebiegu transakcji). Osoby mające dużo negatywnych Komentarzy muszą liczyć się z brakiem zaufania pozostałych użytkowników. Przekłada się to w prosty sposób na brak popularności tego typu aukcji.

Od kilku lat jestem użytkownikiem jednego z serwisów aukcyjnych i jak na razie nie spotkała mnie tam żadna nieprzyjemność.

I jeszcze jedno nawiązanie do bezpieczeństwa. Większe i stabilniejsze serwisy aukcyjne są w stanie zagwarantować swoim użytkownikom większe bezpieczeństwo niż te, które dopiero zaczynają. Osobiście uważam, że najlepszy pod tym względem jest serwis Allegro.pl. Jako Kupujący jesteś tam objęty/a Programem Ochrony Kupujących. Działa to w ten sposób, że jeśli nie dostaniesz kupionego towaru, albo otrzymany przedmiot znacznie różni się od opisu, który Sprzedający zamieścił na stronie, możesz uzyskać odszkodowanie w wysokości do 500 złotych.

Rejestracja we wszystkich serwisach aukcyjnych jest bezpłatna.

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją opinią, dodaj komentarz lub skorzystaj z formularza kontaktowego