Świstak - serwis aukcyjny

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Aukcje internetowe - Świstak.pl

Trochę historii

Serwis aukcyjny Świstak działa w Polsce od 1 marca 2004 roku. Aktualnie może poszczycić się liczbą 750 000 unikalnych odwiedzin w ciągu miesiąca.

Ile to kosztuje?

Za swoje usługi serwis Świstak jak na razie nie pobiera żadnych opłat. Jest to jednak sytuacja przejściowa. Jak informują twórcy Świstaka, za jakiś czas konieczne będzie wprowadzenie opłat za jego korzystanie. Zapewniają jednocześnie, że ceny będą niższe niż u konkurencji, a w przypadku nie sprzedania przedmiotu, nie będą pobierane żadne opłaty.
W tej chwili za opcje dodatkowe przy wystawianiu aukcji, pobierana jest opłata w wirtualnej walucie (tzw. Srebrnych). Przy rejestracji każdy nowy użytkownik otrzymuje 5000 Srebrnych. Istnieje także kilka sposobów na zarobienie dodatkowych Srebrnych: uczestnictwo w Programie Partnerskim, zgłaszanie aukcji niezgodnych z regulaminem, publikacje na SwistakFunie oraz zdobywanie punktów na Świstaku.
Na co można wydać zarobione Srebrne? Poniżej znajduje się „cennik” dostępnych usług:

Opcja Opłata w Srebrnych
Dodanie zdjęcia (3 pierwsze) 0,00 Srebrnych
Każde następne zdjęcie 2 Srebrne
Miniaturka 0,00 Srebrnych
Wyróżnienie aukcji w kategorii 10 Srebrnych * Ilość dni
Wyświetlanie aukcji na pierwszej stronie 50 Srebrnych * Ilość dni
Promocja w kategorii 75 Srebrnych * Ilość dni

Wystawienie aukcji na Świstaku nic nie kosztuje (dotyczy to także wirtualnych pieniędzy). Nie pobierane są także prowizje od sprzedaży.

Rodzaje aukcji

W tej chwili w serwisie Świstak istnieją tylko dwie formy aukcji:

  • Kup Teraz - w ramach tej aukcji sprzedający określa z góry cenę za Towar.
  • Zaproponuj Cenę - w ramach tej aukcji kupujący wysyła swoją propozycję cenową do sprzedawcy. W przypadku jej akceptacji (poprzez kliknięcie linka w otrzymanym e-mailu z propozycją) przez właściciela aukcji, transakcja zostaje zawarta.

Podsumowanie

Świstak jest największym alternatywnym internetowym serwisem aukcyjnym w Polsce. I co najważniejsze – póki co, jest całkowicie bezpłatny.

Przejdz do serwisu Świstak -> www.swistak.pl

Przydatne porady

program do Allegro eBayJeśli chcesz wygodnie i szybko licytować na Świstaku, wypróbuj program, który Ci to umożliwi. Program do licytacji Snajper to program, który bierze za Ciebie udział w aukcjach.

 

Tagi: 
Kategoria aukcji: