Podbij.pl

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Logo serwisu aukcyjnego Podbij.plPodbij.pl to bardzo młody serwis aukcyjny, który mianuje się "pierwszym prawdziwym serwisem aukcyjnym w Polsce". Trzeba przyznać, że zasady działania serwisu różnią się od zasad rządzących portalami aukcyjnymi dotychczas obecnymi na rynku.

Na czym polega licytacja w serwisie Podbij.pl?

Po rejestracji w Podbij.pl (użytkownikiem serwisu może zostać każdy pełnoletni internauta), należy zakupić tzw. podbicia. Tylko w ten sposób możesz uczestniczyć w aukcjach. Wszystkie aukcje zaczynają się od 0,00 zł. Każda z nich ma także określony czas trwania. Wygrywa ten, kto w momenie zakończenia aukcji będzie prowadził w licytacji. (Ale to chyba nic nowego). Nowością natomiast są podbicia. Jedno podbicie kosztuje 0,50 zł (w przypadku płatności przelewowej). Wydłuża ono czas trwania aukcji (np. o 10 sekund) oraz podwyższa kwotę licytowanego produktu o 10 groszy (jest to najczęstsza ewentualność, choć możliwe są także przebicia w wysokości 1 grosza). Idea jest taka, że mała kwota przebicia gwarantuje niską cenę końcową produktu. Kolejna ważna uwaga: Produkty dostępne na aukcjach są wystawiane wyłącznie przez portal Podbij.pl. Wszystkie wystawione produkty są nowe i posiadają gwarancję producenta. Oznacza to, że użytkownicy występują jedynie w roli Kupujących.

Ile to kosztuje korzystanie z Podbij.pl?

Rejestracja w serwisie Podbij.pl jest bezpłatna. Płacisz natomiast za każde podbicie, które kosztuje 0,50 zł (płatność przelewowa) lub 1,10 zł (w przypadku płatności SMS). Możesz je zakupić w pakietach po 10, 22, 40, 120, 200, 1200, 2400, 3200, 6400 i 12800 sztuk.

PodbijAutomat

To integralne narzędzie serwisu Podbij.pl. Po ustawieniu podstawowych parametrów (zakresu cenowego licytowanego przedmiotu oraz ilości podbić przeznaczonych na udział w danej aukcji), PodbijAutomat będzie licytował za Ciebie. Oznacza to przede wszystkim oszczędność czasu - nie musisz być przy komputerze, wystarczy, że wcześniej ustawisz PodbijAutomat na konkretną aukcję. Ale uwaga: raz ustawiony PodbijAutomat nie może być zatrzymany lub zmieniony. Narzędzie to należy zatem wykorzystywać z rozwagą.

Rodzaje aukcji w serwisie Podbij.pl

Produkty wystawiane na sprzedaż w Podbij.pl podzielone są na 16 kategorii: AGD, Apple/Mac, Charytatywne, Dzieci/Gry i Zabawy, Fotografia, iPod/mp3 i muzyka, Konsole do gier, Laptopy i Notebooki, Motoryzacja, PC i akcesoria, Sport i turystyka, Telefony komórkowe i akcesoria, TV i DVD, Vouchery, Zdrowie i uroda, Zegarki i biżuteria. Licytując przedmioty z wymienionych kategorii możesz mieć do czynienia z ośmioma typami aukcji:

  • zwykła - podstawowy rodzaj aukcji. Można w niej uczestniczyć w godzinach od 8oo do 24oo. Na czas godzin nocnych aukcja jest wstrzymywana. Licytacja rozpoczyna się od kwoty 0 zł,
  • wykup ustalony - w odróżnieniu od aukcji zwykłej, ostateczna cena wykupu jest ustalona. Liczą się jedynie podbicia (należy podbić jak największą ilość razy),
  • grosik - wysokość podbicia wynosi 1 grosz, poza tym aukcja ta nie różni się niczym od aukcji zwykłej,
  • darmowa - ostateczna cena wykupu wynosi 0,00 zł,
  • okienko - początkowo aukcja toczy się tak samo jak aukcja zwykła. Aukcja po osiągnięciu z góry ustalonego pułapu cenowego (np. 100 zł) zostaje zamknięta. Od tego momentu tylko użytkownicy, którzy na pierwszym etapie złożyli wymaganą liczbę podbić (np. 10), mogą podbijać tę aukcję,
  • odbij - zwycięzca otrzymuje zwrot wszystkich wykorzystanych podbić, druga osoba otrzymuje połowę wykorzystanych podbić,
  • charytatywne - całkowity dochód z aukcji przeznaczony jest na cele charytatywne,
  • nocna - podbijanie trwa 24 godziny na dobę.

Podbij.pl - słowo podsumowania

Podbij.pl to serwis aukcyjny dla ludzi z żyłką hazardzisty. Licytując dany przedmiot wydajesz pieniądze, które wcale nie gwarantują Ci jego zakupu. Możesz wydać 50 zł, a i tak aukcję wygra ktoś inny. Jeśli lubisz dreszczyk emocji - to Podbij.pl jest właśnie dla Ciebie. Zachęcające jest także to, że istnieje szansa taniego zakupu interesujących Cię przedmiotów (pod warunkiem, że aukcja nie będzie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem, które w tym wypadku jest równoznaczne z konkurencją).

Kategoria aukcji: