Monetto.pl - pożyczki między ludźmi

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Aukcje finansowe - monetto

Misja serwisu

Serwis Monetto.pl powstał we wrześniu 2007 roku. Główną ideą przyświecającą jego powstaniu jest Social Lending, czyli umożliwianie udzielania pożyczek pomiędzy osobami fizycznymi bez pośrednictwa instytucji finansowych.

Jak to działa?

Zasada działania jest bardzo prosta: jeżeli ktoś potrzebuje pieniędzy lub ma ich nadmiar, rejestruje się na Monetto.pl i ogłasza kwotę jaką chce pożyczyć. Po znalezieniu odpowiadającej oferty zarejestrowani użytkownicy serwisu uzgadniają pomiędzy sobą warunki udzielenia pożyczki (kwota, procent, okres spłaty) i zawierają umowy cywilno-prawne. O wszystkim decydują sami zainteresowani. Serwis natomiast zarabia pobierając ustaloną prowizję od każdej udzielonej pożyczki. A propos kosztów, jak wysokie wydatki czekają Cię w związku z korzystaniem z serwisu Monetto.pl?

Ile to kosztuje?

Na początek, musisz przelać z własnego konta bankowego 9 zł na konto Monetto.pl w celu weryfikacji prawdziwości danych podanych przez Ciebie podaczas rejestracji. Opłata ta zwracana jest użytkownikowi w całości w pobieranych prowizjach od transakcji zawieranych w trakcie 12 miesięcy od dokonania wpłaty. Weryfikacja jest ważna przez 12 miesięcy. Po tym czasie konieczny jest kolejny przelew weryfikacyjny, który również zostanie Ci zwrócony, dokładnie tak jak pierwszy przelew.

Prowizje od transakcji

Prowizje pobierane są każdorazowo podczas zawierania umowy o pożyczkę. Pobiera się je zarówno od Pożyczkobiorcy, jak i Pożyczkodawcy.

Wysokość Prowizji w przypadku Pożyczkodawcy zależy od segmentu ryzyka, do jakiego został zaliczony Pożyczkobiorca. Waha się ona od 0,042% do 0,125% wartości pożyczki. Wysokość Prowizji dla Pożyczkobiorcy także zależna jest od segmentu ryzyka, do jakiego został on zaliczony i waha się od 0,042% do 0,17% wartości pożyczki.

UWAGA: Oprocentowanie jest podawane i liczone w skali rocznej.

Jeśli Pożyczkobiorca spóźni się ze spłatą raty kredytu, czekają go karne opłaty.

Wszystkie transakcje finansowe w Monetto.pl dokonywane są przy pomocy subkonta, które zostaje nam przyznane w momencie rejestracji. Wypłata z niego środków na konto zewnętrzne wiąże się z kosztami rzędu 2 zł (dla posiadaczy konta w mBanku opłata ta wynosi 1 zł dla kwoty poniżej 100 zł i 0 zł dla kwoty powyżej 100 zł).

Podsumowanie

Pierwsze wrażenia po zapoznaniu się z zasadami działania Monetto.pl nie są jednoznaczne. Grafika serwisu i przejrzystość oceniam pozytywnie. Moje wątpliwości budzi natomiast sposób liczenia prowizji. Jakiś taki niepotrzebnie skomplikowany. Poza tym za prowizję płaci nie tylko ten, kto chce uzyskać pożyczkę, ale także ten, kto chce jej udzielić.

Kategoria aukcji: