Groszuj.pl - aukcje typu podbij

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
wtorek, 4 Wrzesień, 2012

Groszuj.pl - logo serwisu aukcyjnegoGroszuj.pl był kolejnym serwisem aukcyjnym, w którym licytacja wiązała się z odrobiną ryzyka i hazardu. Dzięki temu ceny końcowe produktów były bardzo niskie.

W tej chwili strona serwisu jest niedostępna, prawdopodobnie zawiesił on swoją działalność. Poniższe informacje można zatem potraktować jako ciekawostkę historyczną.

Na czym polega licytacja w serwisie Groszuj.pl?

Generalna zasada jest taka: każde licytowanie podnosi cenę przedmiotu o niewielką kwotę (np. 1 grosz) i przedłuża czas trwania aukcji (np. o 10 sekund). Wygrywa ten, kto zalicytuje jako ostatni. Żeby móc brać udział w licytacji, należy się zarejestrować na stronie groszuj.pl i wykupić "licytowania". Wszystkie produkty wystawione na sprzedaż są fabrycznie nowe. Jako użytkownik groszuj.pl możesz jedynie kupować, nie masz możliwości wystawiania swoich przedmiotów na sprzedaż.

Ile kosztuje korzystanie w groszuj.pl?

Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. Płacisz natomiast za każde "licytowanie". Cena jednego "licytowania" wynosi 0,50 zł. Płatności w serwisie groszuj.pl obsługuje Dotpay (możesz skorzystać z płatności kartą, przelewem, telefonem komórkowym, a nawet zapłacić w sklepach sieci Żabka). Minimalna ilość licytowań przy jednorazowym zakupie wynosi 10 szt. Przy zakupie minimalnie 100 licytowań otrzymujesz 10% licytowań gratis.

Rodzaje aukcji w serwisie groszuj.pl

  • zwykła - trwa w godzinach od 8:00 do 24:00 (na czas nocny licytacja zostaje wstrzymana). Cena początkowa przedmiotu wynosi 0 zł, ustalony jest także czas trwania aukcji. Każde licytowanie podnosi cenę przedmiotu o 0,10 zł oraz przedłuża czas trwania aukcji. Wygrywający licytację, żeby otrzymać przedmiot, musi zapłacić za niego końcową kwotę oraz pokryć koszty przesyłki,
  • ekspresowa - zasady podobne jak w przypadku aukcji zwykłej, z tą różnicą, że każde licytowanie przedłuża czas trwania aukcji o 5 sekund,
  • nocna - trwa 24 godziny na dobę, bez przerwy nocnej,
  • darmowa - bez względu na cenę końcową przedmiotu, wygrywający nie płaci nic za jego wykupienie,
  • grosik - aukcja, w której licytowanie podnosi cenę przedmiotu o 1 grosz,
  • bezcenna - końcowa cena przedmiotu przeznaczana jest na cele charytatywne,
  • wykup - bez względu na końcową cenę przedmiotu, ostateczna kwota wykupu jest z góry ustalona,
  • podium - po zakończeniu aukcji trzy ostatnie licytujące osoby otrzymują zwrot licytowań (począwszy od zwycięzcy: 100%, 75% i 50%),
  • sekundowa - każde licytowanie zwiększa cenę przedmiotu o 1 grosz i przedłuża czas jej trwania o 6 sekund.

Groszuj.pl - słowo podsumowania

Groszuj.pl nie różni się specjalnie od innych portali tego typu. Cena jednego podbicia (50 groszy) wydaje się być dosyć kusząca.

Kategoria aukcji: