Chilloo.pl - nowy portal typu kup za grosz

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Chilloo - portal aukcyjnyChilloo to do niedawna działający serwis aukcyjny, który łączył cechy zwykłego portalu aukcyjnego z elementami ryzyka i gry. Wszystkie przedmioty wystawione są przez portal, są nowe i posiadają fabryczną gwarancję.

Wszystko wskazuje na to, że serwis zakończył swoją działalność.

Poniższe informacje można zatem potraktować jako dane historyczne.

Chilloo - jak to działa?

Wszystkie przedmioty wystawiane na sprzedaż za pośrednictwem portalu Chilloo mają cenę początkową równą 0 zł. Każda aukcja ma wyznaczony czas jej zakończenia. Od momentu rozpoczęcia aukcji, użytkownicy mają możliwość podbijania ceny przedmiotu. Każde podbicie przedłuża czas trwania aukcji (o 5 lub 10 sekund) oraz zwiększa cenę przedmiotu o ustaloną kwotę (o 4, 8, 12, 16 lub 20 groszy). Aby móc licytować, musisz kupić tzw. chilloo punkty. Wygrywa ten, kto jako ostatni zalicytuje w danej aukcji. Zaletą tego typu aukcji jest to, że ostateczna cena przedmiotu jest zazwyczaj bardzo niska - kilkakrotnie niższa niż standardowa cena detaliczna. Mimo, że bierzesz udział w licytacji, nie masz gwarancji, że kupisz dany przedmiot - i to jest element ryzyka tego typu aukcji.

Chilloo - ile to kosztuje?

Rejestracja w serwisie jest bezpłatna. Cena Chilloo punktów wynosi 50 gr za sztukę (punkty sprzedawane są w pakietach: 10, 20, 30, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000, 20 000).

UWAGA: do 30.11.2009 roku obowiązuje promocja przy zakupie większej liczby Chilloo punktów - możesz wybrać prezent za 1 zł (np. iPod, pendrive iPhone i inne).

Podumowując koszty aukcji: płacisz za punkty Chillo, a w przypadku wygranej aukcji musisz także zapłacić końcową cenę przedmiotu oraz koszty wysyłki.

Auto-chilluj

Jeśli chcesz wziąć udział w danej aukcji, ale nie jesteś w stanie być w tym czasie przy komputerze, możesz skorzystać z automatu. Po podaniu liczby Chilloo punktów oraz maksymalnej kwoty przedmiotu, automat będzie licytował za Ciebie.

Rodzaje aukcji na Chilloo

  • Aukcja zwykła - w aukcji zwykłej można licytować w godzinach od 8.00 do 24.00 każdego dnia tygodnia. W godzinach nocnych aukcje są wstrzymywane oprócz aukcji nocnej. Aukcje rozpoczynają się od 0 zł. Każda licytacja podwyższa tą kwotę o 4 grosze i  przedłuża czas trwania o 5 lub 10 sekund. Dokładne wartości mogą się różnić w zależności od rodzaju aukcji. Wszystkie informacje znajdują się w opisie aukcji.
  • Bez automatów - brak możliwości korzystania z automatu.
  • Zwrot Chilloo - Zwrot punktów Chilloo oznacza, że użytkownik, który wygrał aukcję dostaje zwrot wykorzystanych punktów Chilloo w danej aukcji w wysokości 75%. Użytkownik który zalicytował jako przedostatni dostanie zwrot wykorzystanych punktów Chilloo w danej aukcji w wysokości 50%.
  • Aukcja nocna - nie obowiązuje przerwa nocna w działaniu serwisu Chilloo. Można w niej licytować przez 24h na dobę.
  • Aukcja darmowa - końcowa kwota wykupu wynosi zawsze 0 zł. Użytkownik musi jedynie ponieść koszt wysyłki przedmiotu jaki jest podany w opisie aukcji.
  • Aukcja 5 sekund - W tym rodzaju aukcji każde kliknięcie powoduje przedłużenie aukcji o 5 sekund a nie jak w aukcji zwykłej co 10 sekund.

Chilloo - podsumowanie

Wśród portali typu kup za grosz widać sporą konkurencję. Chilloo jako nowy serwis musi się postarać, żeby przyciągnąć użytkowników. Jednym z wabików jest z pewnością atrakcyjna oferta prezentów przy zakupie większej ilości punktów Chilloo. Warto monitorować rozwój tego serwisu.

Kategoria aukcji: