Skype - rozmowy internetowo-telefoniczne

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Skype - logo komunikatora

Skype umożliwia rozmowy tekstowe, głosowe oraz wideo. Szczegółowy opis funkcji programu znajduje się w dalszej części artykułu.

Skype do rozmów przez internet

Będąc użytkownikiem Skype'a, możesz całkowicie za darmo wysyłać wiadomości tekstowe do innych użytkowników, możesz z nimi rozmawiać korzystając z połączeń głosowych (w tym celu niezbędne są słuchawki, ewentualnie głośniki, oraz mikrofon) oraz prowadzić rozmowy wideo (oprócz słuchawek i mikrofonu potrzebna  w tym przypadku jest także kamerka).

Udostępnianie ekranu

Od wersji 4.1, skype umożliwia tzw. udostępnianie (współdzielenie ekranu). Funkcja współdzielenia ekranu pozwala pokazać rozmówcy zawartość swojego ekranu. Dzięki temu podczas rozmowy można dzielić się z innymi użytkownikami swoimi zdjęciami i filmami.

Skype do rozmów telefonicznych

Skype umożliwia zarówno dzwonienie na telefony stacjonarne oraz komórkowe, jak i odbieranie za jego pośrednictwem przychodzących połączeń telefonicznych.

 1. SkypeIn (inaczej numer internetowy) to usługa, dzięki której Twoi znajomi/ rodzina/ współpracownicy mogą dzwonić do Ciebie na Skype'a z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych. Usługa ta jest szczególnie opłacalna w przypadku wyjazdów zagranicznych - jeśli dzwoniący dzwoni z tego samego kraju, z którego pochodzi Twój numer internetowy, płaci za rozmowy z Tobą według taryfy lokalnej. Ty nie płacisz nic za przychodzące połączenia. Płacisz natomiast za uruchomienie usługi numer internetowy (podane ceny są cenami netto):
  - 15 EURO za trzy miesiące,
  - 50 UERO za cały rok.
 2. SkypeOut- możesz dzwonić ze Skype'a na telefony stacjonarne i komórkowe. Możesz skorzystać z abonamentów albo z płatności bieżących. Cennik połączeń znajduje się na stronie Skype.

Skype do SMSowania

Możesz wykorzystać Skype do wysyłania wiadomości tekstowych SMS. Cena pojedynczego SMSa zależy od tego, w jakim miejscu na świecie znajduje się jego odbiorca. Przykładowo:

 • SMS do Wielkiej Brytanii kosztuje 0.092 EURO z VAT,
 • do USA 0.104 EURO z VAT,
 • do Niemiec 0.117 EURO z VAT.

Sprawdź szczegółowy cennik dla wiadomości SMS.

Metody płatności

Skype posiada bogatą ofertę metod płatności. W przypadku Polski możesz doładować konto korzystając m. in. z:

 • PayPal,
 • Kart Visa, MasterCard oraz Diners,
 • przelewów bankowych,
 • Moneybookers,
 • Moje Doładowania.

Skype - podsumowanie

Skype jest komunikatorem internetowym, który prezentuje najbogatszą w tej chwili ofertę łączącą funkcjonalność komunikatora internetowego z telefonią (zarówno komórkową, jak i stacjonarną). Czy wykorzystywanie Skype'a do dzwonienia na telefony jest opłacalne? Wszystko zależy od Twojego stylu życia oraz oferty Twojego operatora telefonicznego.

Oferta Skype'a jest z pewnością warta rozważenia.

Przejdź do strony głównej Skype