Google Talk - czyli komunikator dla posiadaczy gmaila

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
czwartek, 18 Październik, 2012

Google Talk (w skrócie Gtalk) to komunikator internetowy umożliwiający przesyłanie wiadomości tekstowych oraz połączenia głosowe. Premiera komunikatora miała miejsce 24 sierpnia 2005 roku.

Gtalk - podstawowe funkcje

Google Talk dostępny jest dla wszystkich użytkowników posiadających konto Google (np. jeśli masz już konto Gmail, oznacza to, że masz już konto Google). Po zalogowaniu do Google Talk możesz:

  1. Wysyłać wiadomości tekstowe do innych użytkowników
  2. Nawiązywać połączenia głosowe (które są oczywiście bezpłatne)
  3. Przesyłać pliki

Gtalk - wymagania systemowe

Instalacja Gtalka możliwa jest na następujących systemach operacyjnych: Windows 2000, XP (Home & Pro), Vista, Windows Server 2003.  Zalecane jest także szybkie łącze internetowe (szczególnie w przypadku połączeń głosowych).

Gtalk - opcje dodatkowe

  • Po instalacji i zalogowaniu do Google Talk, Twoja lista kontaktów z konta Gmail zostanie automatycznie dodana do listy Gtalka.
  • Historia rozmów prowadzonych przez Gtalka może być zapisywana w archiwum Twojego konta Gmail, dzięki czemu możesz wyszukiwać i przeglądać swoje rozmowy w swoim koncie pocztowym.
  • Możesz wysyłać wiadomości do znajomych nawet, jeśli są oni aktualnie off-line (wiadomości te dotrą do nich, jak tylko się zalogują lub sprawdzą pocztę Gmail).

Google Talk - podsumowanie

Jeśli korzystasz już z innych usług Google i masz konto Google, Gtalk jest bardzo wygodnym narzędziem, które integruje Twojego konto Gmail z komunikatorem i umożliwia efektywne wykorzystanie ich możliwości obu narzędzi. Gtalk łączy w sobie prostotę i funkcjonalność. Oceniamy go zdecydowanie pozytywnie.