Gadu-Gadu - najpopularniejszy komunikator internetowy w Polsce

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Gadu-Gadu logoGadu-Gadu istnieje w polskim internecie niemalże od 9 lat. W tym czasie komunikator zyskał wiele dodatkowych opcji oraz wielu użytkowników. Według danych podanych przez producenta Gadu-Gadu (GG Network S.A.), obecnie z Gadu-Gadu korzysta blisko 6 milionów osób.

Gadu-Gadu - podstawowe opcje

Mając Gadu-Gadu na swoim komputerze zyskujesz przede wszystkim możliwość kontaktowania się z innymi użytkownikami tego komunikatora. Możesz komunikować się z nimi za pośrednictwem takich kanałów:

  • wiadomości tekstowe (czat),
  • rozmowy głosowe,
  • SMSy (do Plusa, Orange i Ery).

UWAGA: Rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami GG są bezpłatne. Za pośrednictwem komunikatora możesz także dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe - ta opcja jest już jednak płatna.

Gadu-Gadu - opcje dodatkowe

Gadu-Gadu oferuje wiele opcji ułatwiających (umilających) korzystanie z komunikatora. Oto niektóre z nich:

  • skórki (czyli nakładki zmieniające wygląd programu),
  • sprawdzanie pisowni podczas pisania wiadomości tekstowych,
  • statusy - informujące innych użytkowników Gadu-Gadu o Twojej "gotowości" (bądź o jej braku) do rozmowy, np. Dostępny, Zaraz wracam, Niewidoczny, Niedostępny,
  • radio - po przejściu do menu Radio uruchamia się program umożliwiający słuchanie jednej z kilkudziesięciu stacji radiowych,
  • awatary - czyli możliwość dodania swojego zdjęcia, które będzie widoczne dla Twoich rozmówców.

Mobilne GG - czyli Gadu-Gadu na komórkę

Jest to wersja komunikatora na telefony komórkowe. Umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych między użytkownikami. Na stronie producenta dostępna jest lista telefonów komórkowych, które obsługują tę aplikację. Korzystanie z Gadu-Gadu przez komórkę jest płatne:

  • płacisz za aktywację/ przedłużanie usługi producentowi GG: 1,22 zł za 7 dni, 4,88 zł za 30 dni lub 10,98 zł za 90 dni,
  • płacisz również swojemu operatorowi komórkowemu za przesyłanie danych GPRS.

W niektórych przypadkach Mobilne GG może stanowić atrakcyjną alternatywę dla SMSów. Przed podjęciem decyzji warto jednak dokładnie policzyć ile wysyłasz SMSów i ile Cię to kosztuje w Twojej taryfie, a następnie porównać ten wynik z kosztami związanymi z korzystaniem z Mobilnego GG (przypominam, że oprócz opłaty należnej producentowi GG, w tym przypadku ponosisz takżę koszty związane z przesyłaniem danych).

Webowe GG - dostęp do GG za pośrednictwem przeglądarki internetowej

Możesz uruchomić GG bez konieczności instalowania go na komputerze. W tym celu trzeba wejść na stronę Webowego GG, podać numer swojego użytkownika oraz hasło dostępu - i tyle. (Jeśli nie jesteś jeszcze zarejestrowanym użytkownikiem, w tym miejscu możesz także założyć nowe konto).

Możliwość dostępu do Gadu-Gadu za pośrednictwem przeglądarki internetowej jest szczególnie przydatne, kiedy korzystasz z internetu poza domem. Nie na każdym komputerze możesz (i chcesz) instalować nowe programy. W takiej sytuacji skorzystaj z Webowego GG.

Gadu-Gadu - Podsumowanie

Trzeba przyznać, że od swojej pierwszej wersji do tej najnowszej, Gadu-Gadu przeszło długą drogę. Ze zwykłego komunikatora tekstowego staje się powoli kombajnem oferującym (prawie że) nieograniczone możliwości komunikacji internetowej. Na jego korzyść przemawia popularność - istnieje duża szansa, że spośród 6 milionów użytkowników Gadu-Gadu znajdziesz wielu swoich znajomych.

Przyznaję jednocześnie, że mnie zupełnie wystarcza możliwość przesyłania wiadomości tekstowych, z pozostałych opcji korzystam baaardzo rzadko.

PS. Też macie wrażenie, że Gadu-Gadu upodabnia się coraz bardziej do Skype'a?

Najnowsza wersja Gadu-Gadu do ściągnięcia na stronie producenta http://www.gadu-gadu.pl/