Praca - portale pracy, z których warto korzystać

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
poniedziałek, 26 Styczeń, 2015

Poszukiwanie pracy wymaga od poszukującego dużych nakładów czasu i pracy. Są one potrzebne do napisania CV, dobrego listu motywacyjnego, a także do tego, by wywrzeć dobre wrażenie na swoich potencjalnych pracodawcach podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dobrze, że oferty pracy można wyszukiwać bez konieczności wychodzenia z domu. Właśnie w tym celu powstają Portale Pracy. Bez wątpienia są one dużym udogodnieniem dla poszukujących pracy. Nie można jednak zapomnieć o tym, że dzięki nim Pracodawcy zyskują wygodny sposób poszukiwania pracowników.

Portale pracy można podzielić na:

 • ogólne (takie, w których można znaleźć ogłoszenia praktycznie z każdej branży),
 • branżowe (takie, które specjalizują się w poszukiwaniu pracowników określonych zawodów),
 • zbierające oferty z innych portali (dzięki nim nie musisz przeglądać wszystkich istniejących portali pracy).

Poniżej przedstawiamy portale pracy, z których, naszym zdaniem, warto korzystać (dotyczy to zarówno Poszukujących pracy, jak i tych, którzy Poszukują pracowników):

Ogólne portale pracy 

Pracuj.pl - portal pracyPracuj.pl - bardzo popularny, solidny serwis pracy. Przeglądanie ogłoszeń jest bezpłatne. Za dodawanie ogłoszeń trzeba już zapłacić (i to całkiem sporo). Możesz zamówić newsletter z najnowszymi ofertami pracy, a także zapoznać się  z wieloma profesjonalnymi poradami na temat skutecznego poszukiwania pracy.

Jobs.pl - portal pracyJobs.pl - podobnie, jak w przypadku większości portali tego typu, przeglądanie ogłoszeń pracy jest bezpłatne, za dodawanie ogłoszeń trzeba natomiast zapłacić. Istnieje możliwość subskrypcji newslettera z najnowszymi ofertami. Znajdziesz tu także wiele artykułów na temat m. in. rozmowy kwalifikacyjnej, pisania CV, listu motywacyjnego.

Portal pracy - praca.gratka.plPraca.gratka.pl - w serwisie znajdziesz ogłoszenia, a także liczne porady dotyczące poszukiwania pracy. Możesz także zamówić newsletter z najnowszymi ofertami.

MonsterPolska - portal pracyMonsterPolska.pl - oferty pracy z kraju i zagranicy. Znajdziesz tu także Poradnik Kariery, w którym przeczytasz setki artykułów na temat kształtowania kariery, raporty rynku pracy i wynagrodzeń, wzory CV. Przeglądanie ofert pracy jest bezpłatne. Opłacie podlega natomiast dodawanie ogłoszeń przez Pracodawców.

Gazetapraca.pl - Portal pracyGazetapraca.pl - portal związany z Gazetą Wyborczą. Najwięcej nowych ogłoszeń pojawia się w poniedziałki, środy i piątki. Portal dla poszukujących pracy oraz dla poszukujących pracowników.

Praca.pl - portal pracyPraca.pl - w serwisie znajdziesz aktualne oferty pracy, możesz dodać do bazy swoje CV, a także skorzystać z licznych porad na temat CV, listów motywacyjnych, rozmów kwalifikacyjnych, itp.

Infopraca - Portal pracyinfoPraca.pl - oprócz standardowej opcji, jaką jest przeglądanie ogłoszeń, możesz także stworzyć swój profil w serwisie w celu łatwiejszego i szybszego aplikowania na wybrane stanowiska. Przy każdej ofercie pracy widzisz także, ile osób zgłosiło już na nią swoją kandydaturę.

Branżowe portale

 • jobs4it.pl - oferty pracy z branży IT.
 • KarieraIT - portal pracy dla informatyków i inżynierów.
 • jobs4sales.pl - oferty pracy z branż związanych ze sprzedażą.
 • przedstawiciele.pl - praca w działach sprzedaży i w handlu.
 • sprzedawcy.pl - portal, w którym można znaleźć oferty pracy w Działach Sprzedaży, Call Center, wsparcia sprzedaży i ogólnie pojętej obsługi klienta
 • jobs4finance.pl - oferty pracy dla maklerów, brokerów, księgowych, analityków finansowych, itp.
 • jobbuilder.pl - portal pracy branży budowlanej i architektonicznej.
 • grapevinejobs.pl - tutaj znajdziesz oferty pracy w mediach.

Portale zbierające oferty z innych portali pracy

 • jobrapido.pl - wyszukiwarka ofert pracy.
 • praca.money.pl -publikuje ogłoszenia o pracę zebrane z innych serwisów.
 • Careerjet.pl - Wyszukiwarka ofert pracy. Całkiem wygodne narzędzie - w jednym miejscu zebrane są oferty z całego świata (nie tylko z Polski).