Internautów portret własny

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
niedziela, 27 Październik, 2013

CBOS regularnie bada internautów - ich przyzwyczajenia, aktywności i nastroje. Z raportu Internauci 2013 z czerwca b.r. dowiedzieć się możemy m. in. tego, że jest nas, korzystających z internetu, coraz więcej. Przeciętny internauta (lub internautka) to człowiek młody, wykształcony, dość dobrze sytuowany i mieszkający w mieście.

Jak wielu Polaków korzysta z internetu?

Niesamowita jest szybkość, z jaką internet rozpowszechnia się wśród Polaków. W roku 2002 korzystało z niego jedynie 17% rodaków. Dziś jest to 60% dorosłych Polaków. Trzykrotny wzrost liczby internautów w tak krótkim czasie jest naprawdę imponujący.

Jak spędzamy czas w internecie?

75% internautów kupiło coś w internecie. Najczęściej kupujemy przez internet odzież i obuwie, artykuły motoryzacyjne oraz sprzęt elektroniczny.

60% internautów posiada konto przynajmniej na jednym portalu społecznościowym.

34% czyta w internecie prasę, 18% czyta blogi, a 5% takie blogi prowadzi.

23% poznało kogoś on-line, a 16% spotkało się "w realu" (i nie mówimy tu o sieci supermarketów ;) ) z osobami poznanymi w sieci.

Jak ważny jest dla nas internet?

Internet jest coraz bardziej powszechny i coraz łatwiej dostępny. Oferuje także coraz więcej możliwości. Wydaje się, że większość spraw możemy już załatwić przez internet. Od szukania pracy, przez naukę, rozrywkę, usługi bankowe, po kontakty ze znajomymi (i nieznajomymi). Nic dziwnego, że spędzamy w internecie średnio 11 godzin tygodniowo. Rozwój internetu bezprzewodowego (który jest bardzo wygodny i umożliwia dostęp do internetu niemal w każdym miejscu) może te liczby i ten czas jeszcze zwiększyć. Ciekawe, kiedy wszyscy dorośli Polacy dołączą do grona internautów. Który rok obstawiasz?