Finansowo.pl - pożyczki między ludźmi

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Aukcje internetowe Finansowo.pl

Misja serwisu

Pożyczanie pieniędzy od banku jest dla Ciebie przerażającą perspektywą? Nic dziwnego, wiąże się to najczęściej z dużymi kosztami. Z różnych przyczyn może jednak zdarzyć się tak, że potrzebujesz pilnie pieniędzy. Próbowałeś/aś pożyczyć od znajomych, ale nikt nie był w stanie Ci pomóc? A może by tak spróbować tzw. social lending? Jest to system umożliwiający udzielanie pożyczek między osobami fizycznymi bez uczestnictwa banku, a przez to na bardziej korzystnych zasadach.

Taką usługę proponuje serwis Finansowo.pl. Serwis Finansowo.pl chce stać się alternatywą dla drogich usług firm finansowych, które zarabiają kilkanaście procent na różnicach między depozytami i pożyczkami.

Jak to działa?

Wystawiasz aukcję, na której informujesz innych użytkowników serwisu Finansowo.pl o potrzebnej kwocie, terminie spłaty i maksymalnych odsetkach, jakie jesteś w stanie zaakceptować. Pożyczanie pieniędzy w serwisie możliwe jest tylko pomiędzy tzw. znajomymi. Dlatego też konieczne jest utworzenie swojej listy kontaktów poprzez zapraszanie do niej innych użytkowników. Znajomi przeglądający Twoją aukcję określają warunki, na jakich są gotowi pożyczyć Ci pieniądze. Poszczególni użytkownicy Finansowo.pl nie muszą pożyczać Ci całości kwoty, która jest Ci potrzebna. Często jest tak, że całość kwoty uzyskujesz od kilku swoich znajomych.

Pożyczkodawca w przeciągu 48 godzin od zakończenia aukcji wpłaca na Twoje konto należną sumę. Ty, jako pożyczkobiorca, masz obowiązek spłaty długu w ustalonym przez obie strony czasie. Kwota, którą oddajesz musi być oczywiście powiększona o odsetki ustalone podczas aukcji. Przelewy odbywają się bez udziału serwisu Finansowo.pl. Użytkownicy dokonują przelewów bezpośrednio na swoje konta bankowe.

Ile możesz pożyczyć?

W serwisie Finansowo.pl można zwrócić się o pożyczkę od 50 do 1000 zł. Pożyczki mogą być udzielane na okres: 7 dni, 15 dni, 30 dni, 2 miesięcy, 6 miesięcy lub roku.

Jako Użytkownik możesz wystawić dowolną liczbę Aukcji, jeżeli spełniasz następujące warunki:

  1. łączna wartość Twoich aktywnych Aukcji nie przekracza kwoty 1000 zł, a Użytkownika mBank kwoty 2000 zł,
  2. łączna suma Twoich niespłaconych Pożyczek nie przekracza kwoty 5000 zł, jeśli jesteś jednocześnie klientem banku mBank, kwota dopuszczalna kwota niespłaconych Pożyczek wzrasta do 10 000 zł.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne! Jedyną opłatą, jaką ponoszą użytkownicy jest przelew w wysokości 1 zł w celu zweryfikowania prawdziwości konta bankowego, a tym samym prawdziwości danych podanych przy rejestracji.

Masz konto w banku, jesteś osobą pełnoletnią posiadającą zdolność do czynności prawnych? Jeśli tak, Finansowo.pl jest dla Ciebie.

Przejdź do serwisu finansowo.pl

 

Kategoria: