Rapidshare - jeden z popularniejszych hostingów plików

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Rapidshare - logoSerwery Rapidshare, które możesz wykorzystać do pobierania oraz do umieszczania plików (m. in. filmy, muzyka, gry). Bezpłatnie: możesz ściągać jednocześnie jeden plik, wysłać dowolną liczbę plików na serwer, czekasz pomiędzy kolejnymi pobraniami ok. 15 minut. Jeśli wykupisz konto Premium, zyskujesz dodatkowe możliwości: nie czekasz pomiędzy kolejnymi pobraniami, możesz ściągać dowolną liczbę plików jednocześnie, możesz także korzystać z programów wspierających pobieranie. Konto Premium kosztuje:

  • 6,99 EUR za 30 dni,
  • 16,99 EUR za 90 dni,
  • 29,99 EUR za 180 dni,
  • 54,99 EUR za 365 dni.

Jak duże pliki możesz wysłać na Rapidshare?

Maksymalny rozmiar pliku wynosi 200 MB dla konta bezpłatnego (tzw. Collector's Account) oraz 2000 MB dla konta Premium.

Jak długo wysłane pliki są przechowywane na serwerze Rapidshare?

Pliki, które nie były pobierane od 90 dni zostają usunięte. W przypadku użytkowników Premium, pliki znajdują się na serwerze tak długo, jak długo pozostaje on użytkownikiem Premium.

Prywatność na Rapidshare

Rapidshare nie umożliwia wyszukiwania wgranych plików, ale istnieją zewnętrzne wyszukiwarki specjalizujące się w wyszukiwaniu plików na Rapidshare. Oznacza to, że dostęp do udostępnionych przez Ciebie plików może mieć praktycznie każdy. Dlatego też, jeśli nie chcesz, żeby Twoje pliki oglądały osobe postronne, zastanów się nad zabezpieczeniem udostępnionych plików hasłem.

Ograniczenia pobierania plików na Rapidshare

Możesz pobierać nieograniczoną liczbę plików danego dnia - wszystko zależy od Twojego łącza internetowego. Dodatkowym ograniczeniem dla darmowych użytkowników jest czas oczekiwania pomiędzy kolejnymi pobraniami - 15 minut.

Ile możesz zarobić dzięki Rapidshare?

Za każde pobranie pliku, który umieściłaś/ eś na serwerze, otrzymasz odpowiednią ilość punktów (tzw. RapidPoints), które możesz wymienić na nagrody rzeczowe. Dodatkowo za każdego użytkownika, który wykupi konto Premium z Twojego polecenia otrzymasz odpowiednią ilość punktów (tzw. RefferPoints):

  • za 30 dniowe konto Premium otrzymasz 1 punkt,
  • za 90 dniowe konto Premium otrzymasz 3 punkty,
  • za 180 dniowe konto Premium otrzymasz 5 punktów,
  • za 365 dniowe konto Premium otrzymasz 10 punktów.

Zebrane punkty możesz zamienić na nagrody rzeczowe lub na pieniądze. Aktualny przelicznik znajduje się na stronie Rapidshare:

Przejdź do strony Rapidshare

Tagi: