Kredyt gotówkowy - gotówka na dowolny cel

Pomoc

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie? - Zadaj je tutaj, na pewno niebawem na nie odpowiemy

Chcesz wiedzieć jak zarabiać w internecie? 

Zobacz dział Zarabianie w internecie

Data aktualizacji: 
środa, 1 Wrzesień, 2010

Kredyt jest to umowa, jaką zawieramy z bankiem. Bank przekazuje nam określoną kwotę pieniędzy, którą my zobowiązujemy się spłacić w określonym terminie z należnymi odsetkami. Przy wyborze kredytu musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim jego KOSZT. Inaczej jest to stopa oprocentowania, a zatem, o ile więcej będziemy musieli zapłacić od kwoty, którą wypłaci nam bank.

Oprocentowanie podawane w reklamach nie jest jednak jedynym kosztem, jaki poniesiemy przy zaciąganiu kredytu. Aby określić, jakie wydatki naprawdę nas czekają, musimy sprawdzić, jaka jest tzw. rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), która mówi nam o wszystkich kosztach związanych z zaciągnięciem kredytu. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, banki muszą udzielać informacji o RRSO.

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się tym, że pieniądze z niego pochodzące możesz wydać na dowolny cel. Wniosek o kredyt możesz złożyć przez Internet.

Więcej o kredytach dowiesz się na stronie: Kredyty.

Banki nie są jedyną instytucją, które udzielają kredytów:

  • Jeśli chcesz sam/a ustalić warunki kredytu i w jednym miejscu mieć możliwość porównania ofert kilku banków, sprawdź Aukcje Kredytowe - wybierz kredyt najlepszy dla Ciebie,
  • Kokos.pl - czyli pożyczki społeczne. Możesz wziąć pożyczkę od innych użytkowników serwisu na warunkach korzystniejszych niż kredyty bankowe,
  • Finansowo.pl - tzw. social lending - sprawdź aktualne warunki pożyczek,